Balyoz Kurgusu

BALYOZ KURGUSU PDF
Author: SÜHA TANYERİ
Publisher: Alibi Yayıncılık
ISBN: 6058271916
Size: 48.58 MB
Format: PDF, Kindle
Category : Political Science
Languages : tr
Pages : 224
View: 220

Get Book

Sözde Balyoz Davası, Türk Hukuk tarihine kara bir leke olarak geçti. Yüzlerce asker iftirayla ve dijital bir kurguyla hâkim karşısına çıkartıldı, tutuklandı, yargılandı ve hatta mahkûm edildi. 17/25 Aralık süreci sonrası Anayasa Mahkemesinin yine tarihi bir kararıyla bu askerlerin tutukluluklarına son verildi, tekrar yargılama süreci başladı, gerçek ortaya çıktı ve beraat ettiler. Bitti mi? Bitmedi. Bunca sahtelik ve kurguya rağmen 7 asker için Yargıtay’da süreç ısrarla devam ettiriliyor. Ayıpta ısrar ediliyor. Önümüzdeki günlerde geri kalan 7 asker için Yargıtay’ın kararı merakla bekleniyor. Bu sözde davada yargılanarak önce mahkûm daha sonra beraat eden (E) Tuğgeneral Süha Tanyeri kitabında; sözde Balyoz kurgusunu ilk günden alarak 15 Temmuz’a kadar getiriyor. Ve tüm sahtelikleri, hainlikleri, vefasızlıkları ve gerçekleri detayları ile sunuyor. Kitabını şu şekilde özetliyor sizlere: “Şayet gelecekte daha özgür, daha demokratik bir Türkiye Cumhuriyetinde yaşamak istiyorsak, Balyoz Davasında yaşadıklarımızı unutmamalı ve unutturmamalıyız. Ancak böylelikle yaşanılan ıstıraplar huzur bulur. Bizler; bir zamanlar mağduru olduğumuz bu dava sonrasında “Balyoz Davası Mağrurları” olarak tarihte yerimizi alırken, bu davayı kurgulayanlar, rol alanlar ve destek verenler ise gelecekte hukuk katliamının birer kötü figüranları olarak anılacaklardır. Bizler bu süreçte birilerinin vesayeti altına girmiş yargı sistemi ile kişilerin insanca yaşama haklarının nasıl ayaklar altına alındığını gördük ve yaşadık. Adaletin bir gün kendilerine de gerekli olacağı konusundaki ikazlarımızı göz ardı edenler, o zamanlar yaşanan hukuksuzlukları görmezden gelerek bırakalım yargı kendi görevini yapsın diyenler, şimdi katlettikleri bağımsız yargı sisteminden adil yargılanma beklemekte veya yargılanmamak için yurtdışına kaçmaktadırlar. Mahkeme salonlarında Hâkimlerin oturduğu kürsünün arkasında ‘’ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR’’ yazar. Bu yazıyla özetle; adaletin devletin temeli, temel dayanağı olduğu ifade edilmektedir. Bu yazı sanıkların değil, yargıçların görebilecekleri bir yerde olmalı ki Yargıçlar her dakika bu yazıyı görerek verecekleri haksız kararların kişilere değil kendi devletinin temellerine zarar vereceğini idrak edebilsinler. 15 Temmuz sonrasında; bir zamanlar askeri vesayete karşı omuz omuza çalıştıklarını iddia eden müttefiklerden birisi silahlı terör örgütü ilan edilirken diğer bir ortak ise terör örgütünü himaye eden devlet konumuna düşürüldü. Bütün bunların sonucunda müşterek hedef gerçekleştirilmiş, Türk Silahlı Kuvvetleri gerek güç gerekse halkının gözündeki itibarı açısından dibe vurmuş oldu.”

B R Am Ral N Hap Shane G Nl Kler

B R AM RAL N HAP SHANE G NL KLER  PDF
Author: TURGAY ERDAĞ
Publisher: Alibi Yayıncılık
ISBN: 6058436052
Size: 23.96 MB
Format: PDF
Category : Political Science
Languages : tr
Pages : 572
View: 7250

Get Book

Şair, yazar, çevirmen, edebiyatçı ve duayen gazeteci, Sn. Ataol Behramoğlu, kitabın önsözünde; “Turgay Erdağ” ve “Bir Amiralin Hapishane Günlükleri” için şunları söylüyor; “Balyoz adı altında ordumuza karşı işlenen cinayetin bana kazandırdığı dostlarımın başında gelen sevgili Turgay Erdağ Amiral, tutsaklık günlerinin anılarından oluşan kitabına önsöz yazmamı istediğinde, doğrusunu söylemek gerekirse beni böylesine allak bullak edecek bir kitapla karşılaşacağımı çok da tahmin etmemiştim… Konu gereği, belgesel bir döküm bekliyordum… Öyle olmadı… Daha doğrusu, bir ülkede egemenliği ele geçiren güçlerin o ülkenin ordusuna karşı alçakça suikastına bire bir tanıklığın çok önemli belgelerinin yanı sıra, yazınsal ışıltısı ve felsefi derinliğiyle, benzersiz bir yapıt çıktı karşıma… Amiral Turgay Erdağ’ı öncelikle, hem ülkemiz, hem kendisi ve tutsaklık arkadaşlarıyla yakınları bakımından, yıllar süren o sıkıntılı süreçlerin olaylarını ve izlenimlerini sıcağı sıcağına not ettiği için kutluyorum… Böylelikle anılar, gözlemler, düşünceler, duygular, içsel yaşantılar ve bütün bunları kuşatan olgular, elle tutulurcasına, şu an yaşanıyormuşçasına, somut, etkileyici, sarsıcı bir gerçeklik kazanıyor… Bu etkileyicilikte Turgay Erdağ’ın tartışmasız yazarlık yeteneği, bir duygu ve düşünce adamının belli ki bütün bir yaşam süresince oluşturulup biriktirilmiş gözlemleri, arayışları, özgün kişilik özellikleri apaçık görülüp duyumsanıyor… 20 Ocak 2010’da tetikçi gazetenin bir düzmece haberiyle başlayıp 19 Haziran 2014’teki tahliye kararıyla sona eren bir kâbusun öyküsünü, bu kâbusu sadece yaşamakla kalmayıp bütün bu süreçlerde çevresiyle birlikte kendi iç dünyasını da irdeleyici bir gözle izlemiş seçkin bir aydının tanıklığından okumak, gerçekçi bir roman okuyor olma duygusu yaratıyor… Gerçekçi, evet… Fakat tıpkı gerçekçi romanlardaki gibi duygu dolu anları olan… Babalarla çocukların kapalı görüşte, saydam bir duvarın iki yakasında karşılaşmalarının anlatıldığı anlar gibi… Teğmen Mehmet Ali Çelebi’nin tahliye edildiği gün Hasdal Cezaevi avlusunda düzenlenen törenin anlatıldığı bölüm gibi…”

15 Temmuz Da Medya Darbe Ve Direni In Mecras

15 Temmuz da Medya Darbe ve Direni in Mecras  PDF
Author: Fahrettin Altun
Publisher: SET Vakfı İktisadi İşletmesi
ISBN: 9752459633
Size: 49.17 MB
Format: PDF
Category : Political Science
Languages : tr
Pages :
View: 131

Get Book

15 Temmuz darbe girişiminin üzerinden bir sene geçti. Bu zaman zarfında hain darbe girişimini inceleyen pek çok çalışma yapıldı. Şüphesiz bütün bu çalışmaların 15 Temmuz gecesi yaşananların zihinlerde yer etmesinde çok önemli rolü var. Bu kitapta da benzer bir amaç güdüldü: 15 Temmuz’un daha iyi anlaşılabilmesi ve doğru bir şekilde zihinlerde yer etmesi. Üzerinden geçen bir senelik zaman aralığında artık 15 Temmuz’un daha detaylı ve farklı bağlamlarda değerlendirilebileceği ve de soğukkanlı analizlerin yapılabileceği bir ortam oluştu. Geçen süre içerisinde 15 Temmuz’da ne olduğunu anlatan çalışmalardan darbe girişiminin farklı boyutlarını analitik bir çerçeve ile değerlendiren çalışmalara doğru yönelme imkanı doğdu. Elinizdeki kitap da bu imkandan faydalanarak 15 Temmuz darbe girişiminin medya ve iletişim yönlerine mercek tutarak tartışmaktadır. 15 Temmuz darbe ve işgal girişiminde medyanın rolünü analiz etmektedir. FETÖ medyasından Bylock ve Fuat Avni’ye, 15 Temmuz’la ilgili çalışmalardan selalara, darbelerde medyanın rolünden dünya basınının 15 Temmuz’u nasıl gördüğüne, Beştepe’de 15 Temmuz gecesinden darbe bildirilerine kadar pek çok konu uzman kalemler tarafından 15 Temmuz’da Medya: Darbe ve Direnişin Mecrası’nda analiz edildi. I. BÖLÜM DARBELER VE MEDYA MECRA VE MESAJ: TÜRKİYE’DE DARBE SÜREÇLERİNDE MEDYA İSMAİL ÇAĞLAR, FAHRETTİN ALTUN DARBECİLERİN İLK ADRESİ: MEDYA ORGANLARI YUSUF ÖZKIR II. BÖLÜM FETÖ MEDYASI 15 TEMMUZ ÖNCESİ FETÖ MEDYASI SERTAÇ TİMUR DEMİR FETÖ MEDYASINA NASIL KAYYUM ATANDI? MURAT TUMAY FUAT AVNİ ASLINDA NE YAPTI? M. TACETTİN KUTAY BYLOCK’UN ŞİFRESİ: TEDBİRİ-ELDEN-BIRAKMA.01 YAHYA BOSTAN DİASPORİK BİR TEHDİT OLARAK FETÖ: ALGILAR, MANİPÜLASYONLAR VE MÜCADELE BİÇİMLERİ TURGAY YERLİKAYA 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ BİLDİRİSİNİN TAM METNİ III. BÖLÜM DARBE VE DİRENİŞİ OKUMAK 15 TEMMUZ TERÖRİST DARBE GİRİŞİMİ CUMHURBAŞKANLIĞI KÜLLİYESİNDE NASIL YAŞANDI? M. MÜCAHİT KÜÇÜKYILMAZ 15 TEMMUZ DARBE BİLDİRİSİ NE SÖYLÜYOR? NİGAR TUĞSUZ BIR İLETİŞİM-ETKİLEŞİM AYGITI OLARAK SELA M. TACETTİN KUTAY 15 TEMMUZ KİTAPLARI NE ANLATIYOR? MEHMET AKİF MEMMİ 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ ÇOCUKLARA NASIL ANLATILDI? KÜBRA GÜRAN YİĞİTBAŞI 15 TEMMUZ MEDYA KRONOLOJİSİ IV. BÖLÜM DÜNYA NASIL GÖRDÜ? 15 TEMMUZ DARBE GIRIŞIMI VE BATI MEDYASI ARAP MEDYASINDA 15 TEMMUZ EMİN SALİHİ, YENAL GÖKSUN İRAN BASININDA 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİ SERHAN AFACAN

Ruh Tutulmas

Ruh Tutulmas  PDF
Author: Meral CAN ULUDAĞ
Publisher: Mola Kitap
ISBN: 6054611984
Size: 70.27 MB
Format: PDF, ePub
Category :
Languages : tr
Pages : 218
View: 156

Get Book

Bu romanın öyküsü gerçek yaşamdan kurgulanmış, karakterleri, kurgu karakterleridir.

                      PDF
Author: د.إيناس محمد البهيجي
Publisher: مركز الكتاب الأكاديمي
ISBN: 9957352075
Size: 80.48 MB
Format: PDF, Docs
Category : Turkey
Languages : ar
Pages : 412
View: 4084

Get Book

Turkey; history; Ottoman Empire, 1288-1918.

             PDF
Author: آلبرتو مانغويل
Publisher: Dar al Saqi
ISBN: 6144252606
Size: 12.44 MB
Format: PDF, Kindle
Category : History
Languages : ar
Pages : 384
View: 6678

Get Book

يتقفّى الكاتب آثار «النصوص المكتوبة والمقروءة والمطبوعة» عَبْر مختلف العصور التاريخية: بَحَث عنها في الكثير من مكتبات العالم، لكنه بحث عنها داخل نفسه أيضاً. يتذكّر الكلمة الأولى التي قرأها، ويتحدّث عن شغفه الكبير بالقراءة منذ نعومة أظفاره، ويروي قصّة علاقته بالكاتب الكبير الكفيف خورخه لويس بورخيس الذي كان يقرأ عليه في بوينس آيرس مدّة عامين كاملين يوماً بعد يوم. ثم ينتقل إلى بدايات الكتابة وإلى فنّ طباعة الكتب والأدب وشكل الكتاب، وإلى فعل القراءة وسلطانها.+++يقدّم مانغويل نخبة من عظماء العالم الذين كانوا يكتبون ويحبون القراءة مثل أرسطو، ولوفكرافت، وابن الهيثم، وأولفر ساك، ومريم المجدلية، والقديس أوغسطينُس، وريلكه. ويحدّثنا عن قصّة الأمير الفارسي الذي كان يصطحب مكتبته المؤلّفة من 117000 كتاب على ظهر قافلة من الجمال مصنّفة بحسب الأحرف الأبجدية. ولا ينسى أيضاً حكاية أكبر سارق للكتب في العالم، الدوق ليبري، أو قصّة عمال التبغ في كوبا الذين كانوا يحبون الاستماع إلى قراءة الكتب حتى أطلقوا أسماء أبطال الروايات الأدبية على أنواع سيجارهم.

Ne Oyas

  ne Oyas  PDF
Author: Serra Menekay
Publisher: Alibi Yayıncılık
ISBN: 6058271932
Size: 56.99 MB
Format: PDF, ePub
Category : Juvenile Nonfiction
Languages : tr
Pages : 272
View: 2472

Get Book

Serra Menekay; “Aluşta’dan Esen Yeller” ve Kuşbakışı”ndan sonra okuyucularıyla buluşuyor… “İğne Oyası, Bir 12 Eylül Romanı” Serra Menekay yeni romanını şöyle tanıtıyor okuyucularına; “…12 Eylül’e giden o süreçte ülkemiz tam bir iğne oyası titizliğiyle işlendi. Aynı iğne oyası gibi düğümler ata ata, tek tek, ince ince işlediler bizi. Atılan her birim düğüm ülkenin geleceğe çıkan yollarını tıkamayı, kendi kaderini belirleyecek aydın nesillerin önünü kapamayı ve geleceği geriye dönüşsüz biçimde değiştirmeyi amaçlıyordu. Biz de izin verdik oramıza buramıza iğnelerin batmasına. Ne kaldı geriye? Ne uğruna savaştığını bilmeden harcanmış gencecik hayatlar, bitmeyen bir yas, temellerinden sallanmış bir ülke ve bu ülkenin tarihinden sökülemeyen, üzerinden bir türlü temizlenemeyen 12 Eylül adında kara bir leke.” İğne Oyası, cahil bir köylü kadını olan Dürdane ile 12 Eylül’e giden süreci “çekirdekten solcu” olarak yaşayan üniversite öğrencisi Mehmet’in sıra dışı şekilde birleşen hayatlarının sürükleyici öyküsü… Serra Menekay yine ustalıklı kurgusu ve akıcı diliyle Dürdane ve Mehmet’in dertlerinin penceresinden ülkemizin karanlık bir dönemine ışık tutuyor. İyi okumalar diliyoruz…

                     PDF
Author: سيجموند فرويد
Publisher: ktab INC.
ISBN: 9770245968
Size: 73.43 MB
Format: PDF, ePub, Mobi
Category : Psychology
Languages : ar
Pages : 95
View: 3854

Get Book

كان فرويد بفطرته شديد الاهتمام بالمشاكل الإنسانية ثم صار رائد التحليل النفسي و أستاذ المحللين بلا منازع . وهذا الكتاب هو المدخل التاريخي للتحليل النفسي الذي أحدث ثورة علي المفاهيم التي اعتنقها الأطباء دهرا بصدد طائفة من الأمراض . ومن المعروف أن دراسة تاريخ مبحث من المباحث العلمية يعتبر خير مدخل إليه , أما بالقياس إلي التحليل النفسي فإن المدخل التاريخي أمر لابد منه ,إذ لا يستقيم فهم كثير من قضايا هذا العلم إلا إذا تبينا نشأتها و تتبعنا تطورها .

Fars A Dilbilgisi Arap A

Fars a Dilbilgisi Arap a PDF
Author: Dr. Ahmad Jabbari
Publisher: Astana Yayınları
ISBN: 605962393X
Size: 21.83 MB
Format: PDF, Mobi
Category : Foreign Language Study
Languages : fa
Pages : 124
View: 7072

Get Book

Bu eser Arapçadır. Arapça bilenler için Farsça dil eğitimini konu edinmektedir.

              PDF
Author: Dag Solstad
Publisher:
ISBN: 9789953885650
Size: 16.11 MB
Format: PDF, ePub
Category : High school teachers
Languages : ar
Pages : 172
View: 6152

Get Book                           PDF
Author: Fethullah Gülen
Publisher:
ISBN: 9789753151559
Size: 22.79 MB
Format: PDF, ePub
Category : Creation (Islam)
Languages : en
Pages : 133
View: 3873

Get Book                       PDF
Author: علي عزت بيجوڤيتش
Publisher: دار الشروق
ISBN: 9770926795
Size: 41.83 MB
Format: PDF
Category :
Languages : ar
Pages :
View: 2603

Get Book         PDF
Author: أمين معلوف
Publisher: Lebanese Printing Company S.A.L. Dar Al Farabi
ISBN: 9953719195
Size: 63.69 MB
Format: PDF, Docs
Category : Fiction
Languages : ar
Pages : 560
View: 7354

Get Book

«في التائهون، أستلهم فترة شبابي بتصرف شديد. فقد عشتُ تلك الفترة مع أصدقاء كانوا يؤمنون بعالم أفضل. ومع أنَّ لا شبه بين أبطال هذه الرواية وبين أشخاص حقيقيين، فهم ليسوا من نسج الخيال تماماً. فلقد نهلتُ من معين أحلامي واستيهاماتي وحسراتي بقدر ما نهلتُ من معين ذكرياتي». كان أبطال هذه الرواية متلازمين في شبابهم ثم تشتَّتوا ودبَّ بينهم الخصام وفرّقتهم الأيام، وسيجتمع شملهم بمناسبة وفاة أحدهم. بعضهم أبى أن يغادر وطنه الأم، وبعضهم الآخر هاجر إلى الولايات المتحدة، أو البرازيل، أو فرنسا، وأخذتهم الدروب التي سلكوها في اتجاهات مختلفة. فماذا يجمع بعد بين صاحبة الفندق المتحرِّرة، أو المقاول الذي جمع ثروة، أو الراهب الذي اعتزل العالم وانصرف إلى التأمل؟ بعض الذكريات المشتركة، وحنين لا برء منه للزمن الذي مضى.

          PDF
Author: عبد القادر الجيلي
Publisher: ktab INC.
ISBN:
Size: 14.83 MB
Format: PDF, ePub, Mobi
Category : Religion
Languages : ar
Pages : 136
View: 6647

Get Book

إن نعم الله على كثيرة متواترة فى اناء الليل واطراف النهار والساعات واللحظات والخطرات وجميع الحالات ، كما قال عز وجل ( وإن تعدوا نعمت الله لا تحصوها ) ابراهيم 34 وقوله تعالى : ( وما بكم من نعمة فمن الله ) النحل 53 فلا يدان لى ولا جنان ولا لسان فى احصائها واعدادها فلا يدركها التعداد ولا تضبطها العقول والاذهان ولا يحصيها الجنان ولا يعبرها اللسان .